5/03/2014

Asker annesi olmak...

Epeydir uzak kaldım yazılarımdan paylaştıklarımdan...  Oğlumu vatani görevi için askere uğurlayacağım bir iki güne kadar. Değişik duygular içerisindeyim. Hazırlıklar tamam sayılır. Kendi kendime diyorum ki ben bu kadar duygusal bir anne değilim ama inanın bu askerlik olayı hiç bir şeye benzemiyormuş. Belki şu anda içerisinde bulunduğumuz sistem ortam beni bu kadar duygusallaştırdı bilemedim. Yani anlayacağınız tatlı bir telaş var bizim evde bu aralar. Neler alınacak neler konulacak valizine derken zaman azaldı. Yolu açık olsun diyorum.

In my country military service is compulsory. My son has just graduated from university and time to finish compulsory service. I am a bit excited about this and became very emotional. Finished all the preperations and he will leave in two days time for 5-6 months. 
Have a safe military service my son.

9 yorum:

 1. Sağlıkla gitsin ve gelsin. Özellikle anne için zor zamanlardan biri ama 5-6 ay çabuk geçer. Ne mutlu ki sağlıklı oğlunuz var ve askere gidebiliyor.
  Ben iki oğlumu da askere gönderdim. Anneleri bilmem ama oğullar biraz daha büyümüş ve olgunlaşmış dönüyorlar. Bu da çok değerli bir kazanım.
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkürler. Biraz duygusallık var. Ülkenin içinde bulunduğu sistemi düşününce heyecanlıyım..

  YanıtlaSil
 3. Allah'a emanet edin Senem hanım..en güvenilir O'dur şüphesiz..Rabbim hayırlısıya uğurlayıp hayırlısıyla kavuştursun inşaAllah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Hayırlısı ile gidip gelsin inşallah.

   Sil
 4. senemcim oglusumuz gule gule gitsin tez zamanda gelsin insallah. simdiden allah kavustursun.

  YanıtlaSil
 5. Senemcim, Allah tez günde kavuştursun.
  Zaman su gibi geçsin ve oğlun gelsin.
  Hayırlı tezkereler olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pırıl'cğm çok teşekkür ederim... Biraz beni etkiledi ama geçecektir...

   Sil
 6. Senemcim, Allah tez günde kavuştursun.
  Zaman su gibi geçsin ve oğlun gelsin.
  Hayırlı tezkereler olsun...

  YanıtlaSil