9/13/2013

şöyle bir yelken açtık....

Uzun zaman olmuş sizlerle buluşmayalı.. Yaz koşuşturması bahane. Eylül'ün o güzel ılık ama hafif akşam serinliklerini hissetmeye başladık bile. Ben sakin dingin tatil sevenlerdenim. Kalabalık beni yoruyor. Bu yaz Bodrum'da yaşama kararı alan arkadaşlarımızla buluştuk ve şöyle bir yelken açtık sularımızda ama komşuları da ziyaret ettik.. Ama Turkuazın en güzeli bizde. Denizin mineralleri tuzu bana ilaç gibi geliyor. Kova burcu kadını olarak kovamın suyu boşalınca ver elini deniz...
Bodrum'dan yelken açıp önce Kos Adasına uğradık. Geçen yılda gitmiştik. Bu yıl galiba Türk'ler Yunan ekonomisine gerçekten katkıda bulunuyorlar.

 Stavros'un bar- beach yeri en çok uğranan yerlerden adada. Babaannesi Mübadele zamanı Giresun'dan göç etmiş suyun öteki tarafına. Plajı Avrupalı genç nüfüs ile dolu idi.
 Tekrar yelken açtık bu sefer biraz daha yukarıya ....
 Kalimnos Adası.. Sünger ve balık avcılarının adası.. Sakin pek gelişmemiş ve hatta ekonomiden fena etkilenen bir ada... Niki'nin restoranında güzel kalamalar.....
Çok rutubetli geçen sıcak bir akşamın hemen sabahında bizim güzel turkuaz sularımıza geri dönme kararı alarak ayrıldık adadan.
 İşte bizim güzeller güzeli balıklarla yüzdüğümüz sularımız..

 Gökova körfezinden açıldık Karaada arkası Poyraz koyu..
 Akyarların enfes turkuazı...
 Arkadaşlarımızın köpeği KOKOŞ bile mutlu denizde olmaktan.
 Karaada'nın meşhur yaban eşekleri..
Yaban domuzları.. Gelen teknelerin kıyıya bıraktıkları yiyecekleri yavrularına götüren anneler. Duyduğuma göre bu adayı koruma altında tutmaya çalışıyormuş yöre halkı..

Hi to everyone,
This is a short sailing holiday photos from my country south cost starting from Bodrum to first Greek islands Cos and Kallimnos and then back to our lovely turquoise blue sea. The wild donkey and pigs were lovely collecting food from the cost, which were left by the sailors. I was told that this island was under enviorement protection by the people living nearby.

Hope you have a lovely weekend..

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder