1/17/2011

yaşam ve sevgi üzerine....

Dr. Usui der ki:

' Yaşamı, kendini, var olan herkesi, herşeyi olduğu gibi kabul et, içindeki sevgiyi keşfetmek ve herkese ve herşeye yansıtabilmek için Yarandan'la bağını koparma ve herşeye şükret.'

Evet günüme evrene ve bana verebildiklerine şükrederek başladığım zaman günüm çok güzel ve rahat geçiyor. Geçmişteki iş hayatım bana insanları çok iyi tahlil etme ve anlama tecrübesini kazandırdı. Belki de yabancılarla çalışmak ve çok farklı kültürlerde insanlarla bir araya gelmek bana insanların farklı yapılarını tanımamda yardımcı oldu. Ama öğrendiğim en önemli unsurlar şunlar oldu:

1. Asla insanlara karşı ön yargılı olma
2. Asla insanlara karşı özverini ve hoşgörünü kaybetme
3. Asla insanlar için kendini feda etme
4. Asla içsel endişelerini, öfkeni dışarı vurma

Bütün bunları yapabildiğim zaman kendimi evren tarafından korunmuş ve hafif hissediyorum. Kendi özgüvenimi asla başkalarının hırsı ve haris istekleri için feda edemem. Çünkü ben herkese karşı saygılı ve dürüst olmayı prensip edindim. İşte gerçek içsel mutluluk budur bence.

1 yorum:

  1. Selamlar, ziyaretiniz ve değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bir insanın doğum gününde görmek istediği en güzel tablodur bu, bazen iki kelime en güzel hediye olur. Tekrar çok teşekkürler, sevgiyle sağlıcakla kalın.

    Afet Ergü Şaşmaz

    YanıtlaSil