5/30/2011

havalar ne zaman dengesini bulacak acaba?

Haziran geldi ama havalar felaket... Aslında heryerde çiçekler muhteşem açtı, doğa biraz daha yeşerdi ama yağmurdan bunların keyfini çıkaramıyoruz. İşte doğanın dengesi ile oyanyınca biz insanlarında enerji dengeleri bozuluyor. Ben bu dengesiz hava durumunda vücudumun dengesini yeşil çay, biraz oksijen ve hobilerimle atlatmaya çalışıyorum yoksa herhalde devamlı uyur ve yemek yerdim.

Bugün pek evden çıkamadım ustalar var banyoda biraz tadilat yapmamız gerekti. Ben de çatıda oturdum masamın başına bu iki panoyu yaptım. Uzun zamandır yaldız çalışmamıştım. Bu panolara toz yaldız-glazür karışımdan elde ettiğim boya ile birkaç stencil desende koydum ve panonun yanlarını yaldız ile hafif eskitme gibi yaptım. Tabii ortada gene hamur kabartma. Resimler Atölye Beyaz'ın arşivinden.
 

 
Posted by Picasa

5/27/2011

iki eski tepsi yenilendi

Bugün sizlerle arkadaşımın iki eski tepsisini paylaşmak istiyorum. Tepsiler eskimiş ve bir kenara kaldırmış. Sonra benden rica etti bunları biraz elden geçirmem için. Her iki tepsi de koyu lacivert renkte ve üzerlerinde dekopaj resimler vardı.
İlk önce bunlara uygun renk ve dekopaj kağıdı seçtim. Ortanca en sevdiği çiçeklerden.. Tepsinin bir tanesine ortanca resim buldum. Her iki tepsiye önce kapatacı sürdüm ve iyice kuruyana kadar bekledim. Birini toz pembe diğerini de maviye boyadım ama ne yalan söyliyeyim belki 4 belki 5 kat su bazlı boya kullandım çünkü koyu bir rengi değiştirmek epey uğraştırdı beni.
 

Pembe tepsinin dışına puantiye stencil yaptım beyaz subazlı boya ile. Sonra yağlı boya fırçası ile beyaz eskitme....
 


tepsi saplarına/tutma yerlerine de hasır ip ile süs yaptım.

 

Mavi tepside de bu sefer ekru renkte eskitme denedim...
Umarım İdil bunları beğenecektir. En azından biraz da bu tonlarda tepsi kullanır diye düşünüyorum. Çünkü o da benim gibi pastel tonları tercih edenlerden!
Posted by Picasa

5/24/2011

seyahatname


Bugün size Kuzey Kıbrıs'tan bir kaç güzel resim sunarak güzel bir balık lokantası tavsiye edeceğim. Girne'ye yolunuz düşerse 'Zone Sea Food Restaurant'a muhakkak gidin. Taptaze Akdeniz balıklarının yanında muhteşem lezette Ege usulu deniz ürünleri mezeleri denenmeye değer. Fiyatları da o kadar abartılı değil... Manzara da süper. Aslında burada üç farklı restaurant beraber. En üst kat balık, onun altında Moğolistan yemeklerinden tatların sunulduğu bölüm var. Yan tarafta da Türk kebap restaurant'ı var. Sahibi Ümit bey çok iyi karşıladı bizi. Herkesle tek tek ilgili. Ufak ama temiz ve güzel bir yer.

İlgisini çekenler için adres:
Zone Restaurant
Yayla sokak, Bellapais
Girne
tel: +90 533 8721414

5/17/2011

kızım için klenex kutusu

Bu sefer kutunun üzerini koyu renk alt kısmı açık renk yapıp hamur kabartma resimler koydum. Ayrıca mozaik beyaz kabartma da ilave ettim. Sonra da biraz daha parlak sprey vernik ile son rötüşleri yaptım. 

 
Posted by Picasa

5/09/2011

Atölye Beyaz'dan kareler

Bu haftasonu arkadaşım gelmişti İstanbul'dan. Cuma günü benimle beraber geldi atölyeye... Onun makinesinden alınmış bir kare... Nasılda kendimizi kaptırmışız çalışmaya ama.

 
Posted by Picasa

5/08/2011

kağıt mendil kutusu

Hamur kabartmalı, stencil çalışmalı bir kağıt mendil kutusu bu haftaki çalışmam.. Kutunun üzerine tüm kabartmalar bittikten sonra beyaz boya ile hafif eskitme yapıldı.

 

 

5/07/2011

5/02/2011

güzel ve neşeli bir hafta diliyorum....

Evet bu haftaki atölye çalışmalarımdan gene hamur kabartmalı bir pano.
 

Bunlar da sarı sarı boyanıp aralara beyaz puantiye attığım ve gene hamur ile kabarttığım kavonozlar....
 
Posted by Picasa