2/27/2015

bahar geliyor gibi

Sanki havada baharın kokusu var gibi. Galiba cemre de havaya ve suya düşmüş dendiğine göre. Toprağa da düştü mü tamamdır.

Evde boş kalan zamanlarımda oturduğum hobi masamda bu sefer ufak kese kağıtlarından hediye paketi denemeleri yaptım. Renkli kağıttan kestiğim çiçek deseni üzerine gene renkli ve desenli hobi kartonlarını kelebek şeklinde keserek ( tabii bunu Martha baskı makinesi başarıyor) üzerlerine kondurdum.
 Bir kaç adet de hediye kartları yaptım tekrar. Hep deneme halindeyim. Şimdi ki hedefim de Scrap Book yapmak olacak ancak şu anda araştırma aşamasındayım. Bakalım neler çıkacak ortaya.
Sevgi ile kalın.

It seems like Spring is on its way. When I'm at home and have nothing to do I sit on my hobby desk and start to think for new things. This time I wanted to make colorful paper bags  and gift tags using Martha Steward creative tools. My next target is to create a Scrap Book and I'm looking for new achievement.

2/22/2015

aydınlık bir Pazar günü notu - happy Sunday note

Instagram var olduğu günden beri bloglarda yazılarda takiplerde bir azalma oldu gibi. Hemen resim paylaşmak veya takip açısından instagram blogları solladı gibi.

Malum Pazar günleri genelde evde dinlenir veya ailece birlikte birşeyler yapılır ama ben ne yaparım dolapları düzenler kutulara kaldırmış olduğum ve unuttuğum bir takım objelerimi,mumları tekrar bulur ve çocuklar gibi sevinirim.  Güneş biraz yüzünü gösterdi ya enerjim yerine geldi. Gerçekten şu güneşin insana verdiği vitaminin eksikliği herkesi perişan ediyor.

Happy Sunday to all. Maybe some part of the world is still in deep sleep but today is very bright in my town. When I see sunshine I feel good and energetic.

Usually we all try to have quite relaxing Sundays or  do works at home, which I do today. I try to clean up my boxes in the roof and as usual I found some staff ,candles etc, which I have already forgotten. This made me really happy.So here you are my cactus candles for my garden.


2/18/2015

DIY - ajanda yenileme


2015 ajandamın beğenmediğim ön ve arka kapağına hemen renkli desenli hobi kartonlarımdan kestim ve iste aşağıdaki sonuç:

Kullandıklarım :
1 adet hobi renkli desenli karton
yazılı sticker ve İkea sticker

ölç kes yapıştır. Bu kadar.

It is really cold in this part of the world. So today's DIY project was changing my 2015 diary book front and back covers with a nice tartan pattern craft papers. Here is the result. More cute isn't it?


2/16/2015

sözün bittiği yer..


Her yazımı yazarken güzel başlasın diyorum haftamız ama öyle olaylar oluyor ki ne yazacağımı, paylaşacağımı şaşırıyorum.

Bugün sabahtan akşama kadar haberler ruhumu daralttı. Aslında seyretmiyordum uzun zamandır Türk kanallarında haberleri. İnanın memleketimin haberlerini bile yabancı kanallardan izliyordum. Kayıtsız kalmak bana göre değil ama artık negatif olaylardan kendimi uzak tutacağıma söz vermiştim.

Sosyal medyada takip edeceğimiz o kadar çok seçenek belirdi ki kendinizi hiç bir şekilde yaşananlardan uzak tutamıyorsunuz.

Sevgili Özgecan umarım ışıkla ilerlediğin yolunda meleklerin sana huzurla ebedi istiharatinde yardımcı olacaklardır. Benim için sözün bittiği yer....

Tıpkı babanın dediği gibi bu dünyanın sevgiye ihtiyacı var.

2/14/2015

Sevginin günü tükenmezEğer istersek sevgi de tükenmez günü de tükenmez.  Tıpkı renklerin birbirine olan sevgisi gibi.
Yeterki bunu içten hissedelim. Herkese sevgi dolu aydınlık bir hafta sonu diliyorum.

Love can be endless. Colors love to each other. We can combine any color with the other one.
Love can be endless when you really feel it inside. Hope you all have bright and lovely weekend.


Londra Günlüğü - 5

Ve son gün.. Westminister

Final day in Westminister.
Çanlar kimi için çalıyor ? Parlemento Binası, Katedral.

Soğuk ama keyifli bir Londra günlüğünün sonuna geldik. Tekrar daha güzel havalarda çiçeklerin bol bol resimlenebildiği günlerde buluşmak dileği ile.

Well this is the end of our trip in London. It was very cold but enjoyable couple of days. Hope to meet again in London in brighter weather so that I can take colorful flower photos.2/11/2015

Londra günlüğü - 4


'Covent Garden'


Gene orta yerde ufak el işleri satışları.. Yan taraflarda kafelerde insanlar keyifle sohbet ediyorlar.
Merdivenlerden aşağıda ise müthiş keyifli sokak kalsik müzik dinletisi. Müzik eşliğinde yudumlanan kahveler.
Bu arada müthiş güzel bir çikolata dükkanı keşfedip kızımla attık kendimizi içeriye. Off istemediğin kadar çeşit var. İnsan kendini kaybediyor.
Daha ilerleyen saatlerde acıkan karnımız doyurmak için gene bir İtalyan lokantasına koştuk. 'Belle Italia'. Bu İtalyan kanı başka oluyor. İnsan kendini evinde gibi hissediyor.

Hi,
Today's stop is Covent Garden. Such a unique place to be. Open markets and nice shops behind. You can find hand made crafts, glassware or clothes. It was my place for DIY projects. When you downstairs you can have your coffee/tea with great street classic music players. Although it was freezing you couldn't resist yourself from this street concert.

Later on we were very hungary and found ourselves in an Italian Restaurant. 'Belle Italia'! This is where I felt like being at home.

Happy day all. Mutlu günler herkese.

2/10/2015

Londra günlüğü -3


Günaydın herkese,

Aslında bu yazıyı dün paylaşmak istemiştim ama blog yayınında bir tuhaflık oldu tüm yazım ve resimlerim kayboldu yayınlanmadı. Neyse, bugün sadece fotoğraflar var. Durağımız 'Tower of London' ve 'London Bridge'.


Yorucu bir geziden sonra tipik İngiltere yağmuru altında otelimize döndük.
Akşamda Victoria Theathre'da 'Billy Elliot' müzikalini seyrettik. 500 kişilik salon tamamen dolu idi ve hakikaten seyrettiğim güzel müzikallerden biri idi. Müziklerini Elton John yazmış. Başroldeki çocuk hakikaten muhteşemdi. Bale ve dans, oyuna konu sosyal,toplumsal bir konu.

Good day friends,

Today's post is about 'Tower of London' and 'London Bridge' under typical British rain. After such a tiring day we came back to the hotel.

Later that evening we went to watch 'Billy Elliot' musical at 'Victoria Theatre'. Theatre hall was full. The play was fantastic. Elton John has composed the music. It was full of dans, music and was about a social issue.   If I get chance I would go again.

So next stop will be one of my favourite 'Covent Garden'.
Enjoy your day.

2/08/2015

Londra günüğü-2

Evet Londra'daki günlere ait çektiğim karelere devam ediyorum. Bugün meshur mağzalarından iki tanesine ait kareleri paylaşmak istedim. Aslında bunlardan çok daha güzel, daha doğrusu benim sevdiğim 'Liberty' ve 'Fortum & Mason' var ama onlara ait fotoğraflarım yok.

 Meşhur Oxford Street deki 'Selfridges' alışveriş mağzasını bilemeyen yoktur sanırım. Şu ara fovori dizilerimden biri de bu mağzanın yaratıcısı 'Mr. Selfridges'.  Yukarıdaki fotoğraf mağzanın dışındaki vitrinlerinden bir tanesinde hazırlanmış bir dekor.
Meşhur İngilizlerin öğleden sonra çayı. 'Afternoon Tea' veya 'Five o'clock Tea' .

İşte 'Harrods'. Sokakların böyle boş olduğuna bakmayın ben erken saatlerde Hyde Park'ı Lancaster Gate'den yürüyerek Knightsbridge'e yürüyerek geldiğim için henüz kimseler kendini alışveriş için sokaklara atmamıştı. Aslında yıllar geçtikçe fark ettiğim şey gerçek İngiliz'lere artık metropol Londra'da çok az rastlayabilidiğim. Çoğunluk insan başka ırklardan. Bizde de öyle değil mi? Yavaş yavaş büyük şehirleri terk edip daha sakin hayatları seçmiyor muyuz?

Happy Sunday to all,

Today I wanted to share my shots re very well known British shopping malls 'Selfridges' and 'Harrods'. The first photo is Selfridges window decoration done by an painter Andrew Ekins. I found it quite attractive. I don't whether you watch the British drama 'Mr. Selfridges'. If not I do recommend you.

Anyway, after such a nice early morning walk through 'Hyde Park' from Lancaster Gate to Knightsbridge we were nearby the 'Harrods' shop. During  my trip I have noticed that each year  you see different nationalities rather than British people. It is the same everywhere we try to leave Metropol life and go somewhere more quite and relaxing.

Enjoy your day.


2/06/2015

Londra günlüğü -1

 Evet bu bir Londra günlüğü sayılı 5 gün içerisinde yıllarca okuduğum,iş için sıkça gittiğim şehir.
Şimdi burayı kızım için tekrar geziyorum. Londra galiba seni özlemişim. Ben her zaman şuna inanan bir insanım. Okullarda öğrendiklerimiz kadar başka yerleri de keşfetmeliyiz ki hayata bakış açımız değişsin. Elimden geldiği kadarı ile de çocuklarımı bu şekilde yetiştirmeye çalıştım.


İlk durak British Museum
Giriş de İslam tarihi eserleri sergilenmiş. Burada Türkiye'den de getirilmiş eserler var. Başka ilgimi çeken bir husus da İngiltere'de bulunan bazı kolleksiyonerler kendilerinin eserlerini müzeye bırakarak ülkenin kültürel olarak gelişimine katkıda bulunmuşlar. Her bir şahsın kendi kolleksiyon köşesi var.Ayrıca müze öğrenci kaynıyordu. Kimi yere yayılmış eserlerin resmini çizmeye çalışıyor kimisi de yazılı ödevlerini cevaplıyordu. Öğretmenleri arada yanlarına gelerek takıldıkları konularda yardımcı oluyordu. Tabii aralarında 'burada ne işim var. Bir an evvel çıksak' düşüncesindeki çocuklarda yok değildi hani.

 Mumyalar diyarı Mısır

Yarın ki durak Londra'nın başka bir keşfi olacak...

Hi dear bloggers,

Well this is 5 days trip diary to London. I love this city, where I have spent my university years. But this time I'm a simple tourist with my daughter. The first episode is about British Museum. What I really with British Museum is it has got multi cultural objects. Some of them were donated by British collectors and each collections. Then we visited the room where the Egyptian mummies.

So, follow me for the next day.