8/18/2014

mutfaklarda mavinin dayanılmaz hafifliği


Mavinin insan psikolojisi üzerinde her zaman yapıcı bir etkisi olduğunu hepimiz biliriz. Heleki mutfağınızda mavinin tonlarından bulunursa herhalde hiç çıkmak istemezsiniz oradan. Ben vallahi çıkmam herhalde.
Hi everyone,
We all know that color 'Blue' has a strong affect on human's life. Specially if your kitchen has such a nice blue color furniture and/or, mugs, dishes etc you would live there forever. Well, it is for sure that I do.
(photos from AllHomeLiving)
 
Have a wonderful week all.


8/09/2014

sıkılnca ne yapılır?


Evet İstanbul günlüğüm devam ediyor. Sıkılınca ne yapılır? Caddedeki  yılların 'Dodanlı' mağzasına gidilir. Bir kaç çeşit kumaş beğenilir.(Laf aramızda eski Dodanlı'dan eser kalmamış) Eve getirilir ve anne ile beraber oturulup cizilir, kesilir. (Benim dikiş tecrüben sıfırın altında olduğu için)

B

 Bunlardan runner, yastık kılıfı ve yılbaşı masa örtüsü yapılmak istenir. Anne keser, diker ben ütülerim...My city of İstanbul visit still continues. Yesterday I was a bit bored at home because of high humidity and decided to go to material shop as there was a sale. I have no idea of sewing but my mom does it for me. So she has cut and sewed and I have ironed. There are three runners, one x-mas table cloth and two cushion were already made.

8/08/2014

eski köşkler-konaklar -chales

İstanbul'da olduğum zamanlar sabah erken veya akşam serinlikte bizim Fenerbahçe Dalyan'da yürümeyi oldum olası seviyorum. Ben buraların çocuğu olmama karşın Ankara'da oturmaktayım ve sıksık aile ziyareti için geldiğimde sanki buraların yaşanmışlığını kaçırmak istemiyorum gibi hissediyorum.

Bu sabah erken gene yürüyüşe çıktığımda bizim Çiftehavuz'un iki güzel köşkünü resimledim. Bu evlerin hikayesi yaşanmışlıkları hep beni hüzünlendirmişti.Bu duvarda bu güzelliklerin arasına sıkışmış ama görsellik olarak dikkat çeken bir konumdaydı.

Every time I come to my home town to visit my parents I feel like I shouldn't miss anything or any moment of life in the area. This morning while I was walking near the sea side I just feel like I should take some photos of these old chales. They are emty at the moment but I believe there was a real life once upon a time. The last photo was from a wall which was just between these beauties and I couldn't resist to have a shot.

While I stay here I will try to get new views from beautiful city of İstanbul and share it with you all.