6/28/2014

bir Green Gate çılgını daha

Neden dur diyemiyorum şu gördüğümü alma hissine ? Hele ki bu bir Green Gate markası ise. Var olandan bir daha bir daha. Bu bir şımarıklık mı yoksa psikolojik olarak tatmin mi bilemedim? Çoğumuz da bilemiyoruzdur herhalde.

Hele ki işin içerisine mavi renk girmişse kimse beni tutamıyor. Denize olan hasretim herhalde....

Kahvenin yanında güzel bir çikolata ve bahçeden harika bir gonca gül. İşte mutluluk size.

I wonder if you are like me. Sometimes I cannot say 'stop it', I mean to buy things seen in the first place. Specially if it is 'Green Gate' brand kitchen utilities, glasses, jars, etc. Maybe being spoiled or kind of satisfaction. Here again my favorite color blue. (reminds me seaside maybe)
Nice taste chocolate & a nice color rose accompanying each other.

Enjoy your weekend.


6/25/2014

mumlar-candles

Çoğumuz bahçemizde, balkonumuzda veya terasımızda mum kullanmayı severiz. İşte size değişik şekillerde kullanılabilecek mum ile aydınlatmalar..
Most of us like to use candles for landscapes in the gardens, balcony or terraces. Which one is your favorite? Mine is the third.(as always turquoise and white mixture)

6/24/2014

şıkır şıkır renkler..

Epeydir takılar ile ilgili post yayınlamamışım. Bu gri mor karışımı renklere bayılıyorum. Dümdüz bir elbise ile oldukça şık duracaktır eminim.

I have realize that I haven't put any posts of beads work. Grey- pail purple color is one of my favorite. You may use it with a simple dress to make it more chic.


6/20/2014

bir kahve molasıÇok koşuşturmalı bir günün ardından ufak bir kahve molası. Herkese mutlu haftasonları dilerim.

After having such a busy day I just have a coffee break. Wish you all happy weekend.

6/18/2014

biraz eğlence

Biraz eğlence, biraz şımarıklık. Arada yapılası tatlı kaçamaklar, alışverişler.
Ben de bir kafede yemek yerken promosyon 6 şişe kola alana kova hediye misali. Zero'ları topladım ve bu sevimli kovayı kaptım. Çılgın mıyım acaba?


Sometimes it is such a fun to collect boxes, buckets etc from promotions. Here, I was sitting in a coffee shop and offered to have six bottles of zero / coke in order to get this ice bucket. This will be used in the garden definitely in order to keep cans cold. 

6/12/2014

bahçelere dair


Yağmurların ardından biraz kafamızı uzatabildik dışarılara.. masa düzeni ile ilgili  gezinirken pinterest ve diğer bloglarda bu iki muhteşem teras ve bahçe yemek masası düzeni dikkatimi  çekti ve hemen sizlerle paylaşmak istedim.

After having such a heavy showers we were able to move on in the gardens or sheds. While surfing through Pinterest and other great blogs here are great views of garden table scape and sitting area.

Wish you a great day.


6/09/2014

Benim bahçe makasım, küreyim çok minyatür. Toplamışım gene biryerlerden.. Hadi dedim kendi kendime bunları asabileceğim bir bahçe panosu yapayım.

Fotoğraflamayı maalesef hava koşulları nedeni ile içeride yapmıştım ve gene çok aydınlık olmayan bir ortamdı.My garden pruning shears and other equipments are not that huge. So this week I made a board to hang all of them. Unfortunately I had to take all photos indoor because of heavy shower. They are little bit dark but never mind..
Enjoy your day!!!

6/08/2014

ilk kiraz hasatı

Mutlu Pazar'lar herkese,

Hava sanki kışa döndü. Nasıl bir yağmur yağdı bugün gene anlatamam. Ben de tam kızımla birlikte Cernmodern'de güzel bir sergiye gitmiştim. Zor yetiştik arabaya..

Vişneden aşılı kiraz ağacım kirazlarını kızartmaya başlamıştı ki bu sağnaklar geldi. Korkuyorum kurtlanacaklar diye. Dolayısı ile kızaranları hemen toplayalım dedim bugün. İşte size bir kaç kare bahçeden.Happy Sunday to all,

This June we really get more than enough rain/shower about three weeks. We are not used to it. Clouds and rain most of the time. My cherry tree has got a lot of cherries this year and I was really afraid that the rain may cause some damages. So today I and my daughter started to pick the cherries up as much as we could. Hope next weekend we may able to spend some time under the sun in the garden.

Joyful week to everyone. Neşeli geçsin haftanız.

6/06/2014

sehpalar-part II
Hani cilaya gitmişti ya sehpalarım nihayet evde yerlerini buldular. 
Here are the coffee tables, which were waiting to be waxed. All been done and now they are at home.6/05/2014

benim güzel çiçeklerim

Hava kapalı ama ben de hasta olup evde olunca bahçeden bir kaç kare seçtim size bugün. Bu succulent cinsi bitkileri İstanbul'da bir arkadaşlarım yetiştirdi ve bana ufak bir saksı vermişti Ankara'da yetiştireyim diye. Çoğalmaya başlayınca ben de iki saksıya bölmüştüm. Bakın şimdi nasıl tatlı tatlı çiçeklerini açıyor.

Not: Bu yazıyı yayınladıktan sonra aldığım bilgiler ışığında bu bitkilerin kaktüs değilde succulent olarak bilindiğini öğrenince yazımda ufak değişiklik yaptım.

Hi to everyone,

I was really keen to plant scullent since last summer. I keep them inside through all winter. Since April they were out. Now I started to get lovely colored flowers.
Enjoy your day.

6/04/2014

DIY Project - kavonozlar değerlendiriliyor

Hep görüyordum bloglarda kavonozlar çeşit çeşit şekle giriyordu. Ben en çok mum için kullanılanları seviyordum ve bir deneme yapayım dedim evdeki malzemelerimle. Gayet basit malzemeler: renkli paket ipi ve Martha Steward kağıt baskı aparatı (benimki kelebek desenli) renkli kartonlar.


Şekilli kesilen kelebekleri sonra kavonozun çeşitli yerlerine yapıştırdım.Kavonozun ipi kırmızı olduğu için kırmız mum koydum içine.
Şimdi güzel meleğimin yanında yerini aldı bile..

Hi everyone,
When I have time to surf other lovely blogs I always notice that most of you use jars for different purposes. But my favorite is alwaysthe ones used for candles.
So here are the materials that I used:
- medium size jar
-nice ribbons (mine was redish)
-Martha Steward  butterfly pattern printer 
-nice colors of  paper

Next time I'm hoping to create this with soft colors...


6/02/2014

arkadaş pasta


Hava artık gerçekten içimi kararttı. Bahçelerin, doğanın en güzel olduğu dönemde eve tıkıldık kaldık. Madem havalar böyle ben de size ufak bir tanıtım yapayım istedim. Özellikle İstanbul bloggerları için.

Evet bu muhteşem güzel pasta 'Arkadaş Pasta' tarafından hiç bir katkı maddesi kullanılmadan yapıldı özel bir günümüz için. İçi çukulata, krokan ve portakallı. Eğer özel günleriniz için böyle bir pastaya ihtiyaç duyarsanız işte size doğru adres:www.arkadaspasta.com.

Adres : Eflatun sokak 3/A Feneryolu
             Kadıköy İSTANBUL
Tel:      0216 449 4950

Arkadaş Pasta aynı zamanda tüm doğumgünü, düğün, veya özel günleriniz için size şık konseptli masalar da hazırlıyor. Aklınızda bulunsun.

Sevgi ile kalın,