4/27/2013

mutfak için süsler..

Herkese merhabalar,
Beyaz Kitchen çalışmasını aslında daha önce sizlerle paylaşmıştım. Daha sonra sanki biraz boşmuş gibi geldi bana ve ucuna bu siyah kulpları kondurdum. Yeşil olan ikinci çalışma ise yeni.
MDF objeyi seçtiğim country yeşili ile boyadım. Bu sefer üzerine bu ufak stencil çalışmasını yaptım. Renk ise Folk Arts Warm White. Cupcake süsleri ise önce Maroon renge boyadım ve stencil çalışmasını gene Warm White ile tamamladım. Sonra belirli noktaları daha net olacak şekilde yağlı boya eskitme ile tamamladım. Askılıkları da takınca tamamlandı. 

  Herkese mutlu bir hafta sonu diliyorum.
 

4/15/2013

Sakin ve güzel geçirilmiş bir haftasonu haftaya güzel ve dingin bir enerji ile başlamanızı sağlar.. Umarım herkes için bereketli bir hafta olur. Dışarıda hava çok ıslak ama güzel. Aslında Nisan ayı bereketli bir ay. Tüm tohumlar çiçek açıyor bunu izlemek harika. Arılar baktim ki piyasaya çıkmışlar. Doğanın dengesi diyorum. Çiçeklerin üzerinde dolanıp duruyorlar. Haftasonu çiçek pazarıma uğramıştım. Duvar kenarları için birşeyler bakayım diye. Ama karanfilleri görünce dayanamadım. Çatı arasına attığım sepetimi çıkardım ve hemen değerlendirdim. Çok seviyorum karanfilleri çok uzun dayanabiliyorlar.
Bahçemin girişine tekrardan diktiğimiz leylaklar patlamaya başladılar bile. Ama bu güzel görüntüleri çok sürmüyor. Gene de mor ve yeşil rengin ahengi super bence.
Herkese mutlu haftalar,

4/12/2013

birkaç güzel paylaşım
Yaşamın pencerisinden herkese merhaba, 

Miskin geçen bir haftanın ardından bugün atölye gerçekten verimli idi. Herkes tüm enerjisini toplamış yeni işler üretmek için çalıştı. Ben de geçen hafta başladığım iki panomu tamamladım. Uğraşlı bir çalışma oldu. Rölyefle tamamladığım panolara Yasemin Hoca'nın sihirli elleri değerek istediğim ton geçişli çalışmayı yaptık. Biraz da beyaz boya ile eskitme.

Bu tabloda da aynı teknik uygulandı.
İşte rölyef kenarlar ve renk geçişleri...
 Bu pano da seçtiğim stencil biraz daha sade... Tonlama için küf yeşili ve sarıyı harmanladık. Biraz da beyaz kattık..

 Bence mavi tonun üzerinde beyaz eskitme çok hoş duruyor.
 Zor bir stencil deseni şeçmişim. Martha Steward, beni çok uğraştırdı.


 Renk geçişlerini Yasemin Hoca çok güzel ayarladı.

Hepinize mutlu haftasonları dilerim...
 

4/03/2013

Mutlu Çarşamba'lar...


Hafta ortasında bol çiçekli ve güzel günler diliyorum hepinize...