3/29/2013

tik tak, tik tak....

Herkesin bir saati olur da benim olmaz mı? Aslında rengi farklı olacaktı ama geçen hafta atölyede istediğim gibi olmadığı için toptan renk değişimine uğradı.
Hafif kenarları mum ile eskittim ve üzerine atölyedeki harika stamp'lerden bir çalışma yaptım. Saatte rakam istemediğim için sadece temel rakamları kelebek yaptım. İşte sonuç.
 Kelebekleri slikon tabancası ile 12-6-9-3 şeklinde yapıştırdım.
 Ama en güzeli, tabii ki bana göre bu stamp'ler...

Herkese mutlu hafta sonları dilerim.

3/27/2013

hediye kartları 2

Bugün TV de dinledim. 'Canavar Dolunay' zamanı henüz bitmiş. Bu Canavar Dolunay beni gerçekten çarptı. Evden çıkmak istemiyorum. Hava karanlık, kapalı. Ey güneş göster artık yüzünü lütfen.  Ben de oturdum gift tag'lere yenilerini ekledim.


Bazılarını paketledim bile...

çay saati

 Hepimizin evinde poşet çaylar vardır ve bunları koyacak kutularımızda. Kimileri metal kutuları sever, kimileri benim gibi cam sever; kimileri de tahta kutu sever. İşte bu kutuda bir arkadaşımın isteği üzerine yapıldı. Hamur kabartma ve stencil çalışıldı. Stenciller 'Martha Steward'.3/19/2013

reçellikler serisi 2

Başladım gene reçelliklere; ilk dört adet tamam. Bu sefer pembe ve sarı da ekledim maviye. Tam bahar renkleri oldular. Bahçede, terasta, balkonda nerede olursa olsun keyifli kullanmak için, sevgi ile kullanmak için. Benim gibi kahvaltı sevenlerdenseniz masadaki renk keyfine diyecek olmaz. Tabii bu keyif benim için bir müddet için uzak çünkü diyet programım devam ediyor. Diyetisyenim bıkmadan usanmadan tembel metobolizmamı hareketlendirmeye çalışıyor. Tembel derken zor çalışan yoksa sporumu hiç aksatmıyorum.. Dediklerini de tabii ki.
Hülya'cığım kavanozlarını keyifle kullanman dileklerimle,

baykuş hediye paket kartları

Devam ediyorum hediye paket kartlarına... Şimdi yeni bir şablon çıkarmakla meşgulum. Bunlar var olanları değerlendirdiklerimden. Dedim ya hediye kadar kartlar da benim için önemli. Şu anda favorim baykuş resimlerinden gidiyorum. Diğer denemeler süpriz üzerinde biraz farklı şeyler yapmayı planlıyorum. Merak etmeyin paylaşacağım sizlerle ama güzel olsunlar istiyorum.

 Bunlarda yukarıdaki kartların diğer yüzleri..

3/18/2013

hediye paketi etiketleri

Herkese mutlu ve bereketli bir hafta diliyerek başlıyorum yazıma. Bu haftasonu uzun zamandır aklımda olan bir çalışmamı gerçekleştirdim. Aslında çoğu tasarımcı ve yaratıcı blog arkadaşları için gayet kolay bir çalışma olabilir ama ben ilk denediğim için biraz heyecanlıyım. Evet hediye paketi etiketleri, cicilibicili davetiyeler ve teşekkür kartları hep benim yurtdışı seyahatlerimde ilk öncelikli aldığım şeylerdir. Şimdi bunları yavaş yavaş kendim yapmaya başladım. Beğendiğim şablonları renkli karton ve kağıtlara oturtup çeşitli şekillerde kesip uçlarına renkli kurdeleler koydum.
Bunlardan sipariş vermek isterseniz lütfen e-mail atın bana. Şu anda hazırladığım paketler en fazla 10 adetlik ama bunu çoğaltabilirim.
Sevgi ile kalın.

3/14/2013

yarım kalan işler bitti

Hani yarım haldeyken sizlerle paylaşmıştım ya.. İşte nihayet bittiler.
 Stencil rölyefle kabartıldı ve çok uçuk yeşil ile tekrar boyandı.


Her ikisi de uzun yıllar sonra bir araya geldiğimiz okul arkadaşlarıma hediye gittiler. Güle güle kullansınlar.


3/09/2013

reçellikler

Hepinize mutlu ve keyifli bir Cumartesi günü diliyerek dün atölyede tamamladığım fanus reçellikleri paylaşıyorum. Bayılıyorum bunlara ufak, büyük... Ben de bir ufak kapak bir büyük kapak vardı. Resimlediğim üç adet cam boyasını kendimi kafama göre karıştırarak bir renk oluşturdum.Sonra başladım pon pon fırça ile boyamaya takii ışığa tuttuğumda birşey gözükmeyene kadar.


Atölye de dün stencil ile üzerine kelebekler kondurdum.

İşte işin biraz sıkıntılı kısmı . Parlak sprey vernik atarken biraz dikkatli olmak gerekiyor çünkü mat verniğe göre parlak olanı biraz çabuk akabiliyor ki benim başıma geldi. Neyse ki toparladım. Parlak vernik atarken sabırlı olmak gerek. 2-3 saat ara ile atarsanız hem daha iyi tutuyor hem de akmıyor.İşte sonuçta şipşirin fanuslar oldu. Şimdi elimde bir kaç tane daha farklı renklerde boyanmayı bekleyenler var bakalım onlar nasıl olacaklar? Sevgi ile kalın,