8/29/2011

mutlu bayramlar herkese
Herkese mutlu ve neşeli bayram tatili diliyorum...


8/28/2011

sonbahar yaklaşırken

Bu sabah uyandığım zaman hafif güz esintisi hissettim. Aslında çok sevdiğim bir duygudur bu ama bana sanki yazın birden biteceğinin habercisiymiş gibi geldi. Halbuki ben hala denizin, balıkların kokusunu hissediyorum. Doğanın canlılığını da. Bu sene nedendir bilmem denize doyamadım. Galiba Kova burcunun suyu boşaldı ve kova dolmak istedi. Ama doldukça daha çok su istiyorum.
Öte yandan sonbaharın bu erken serinliği de hoşuma gitmiyor değil. Hafif bir ürperti ve üstüne bir şeyler alma isteği.Bakalım yeni gelen günlerde neler keşfedip sizlerle paylaşacağım bunu zaman gösterecek.

Sevgi ile kalın.
8/13/2011

renkli cupcakesKızımın doğum günüde yaptırdığım yorumsuz renk uyumundaki cıvıl cıvıl cupcake'ler. Yemeden seyret beni diyor sanki.
 

 

Posted by Picasa

tea/coffee cups


Bu tabloyu İstanbul'daki çok sevdiğim bir arkadaşım için yapmıştım. Üzeri mozaik kabartmalı...
 

Posted by Picasa

yeni takılar, yeni renkler

Takı yapmaya bazen ara veriyorum sonra tekrar kendimden geçiyorum. Şimdilerde böyle iki sıra kolyelere takılmış durumdayım.

 

Bu bilekliği ben yapmadım ama hem modeli hem de rengi çok hoşuma gittiği için satın aldım. El emeği fazla bir çalışma..
 

 


Pudra pembesi şu aralar en sevdiğim tonlar hele ki beyaz ile uyumu harika. Bunda da dışarıdaki diziyi pembe taşla iç sırayı da yarısı mat buz pembe, yarısı pastel pembe ile tamamladım. Dedim ya iki sıraya takılyorum şu aralar.
 

Posted by Picasa

evden abajur


Bu ev aslında peçetelik ama bacasını kapattık ve elektrik aksamını monte edince bir de üzerine güzel bir şapka ayarlayınca kendime okuma lambası olacak. Bu plan tatil dönüşüne kaldı. Onu da fotoğraflayıp daha ileride sizlerle paylaşacağım. Bakalım yorumlarınız ne olacak?
 

 

Bu iki ufak galvaniz saksıyı uzun zaman önce boyamıştım ve hala çok severek kullanıyorum.
 

Posted by Picasa

8/08/2011

bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı varmış...


Seyahat notlarıma Ankara'ya 90 km uzaklıktaki 'Beypazarı'ndan bir kaç satır eklemek isterim. Yaklaşık 1989 yılından bu yana Ankara'da oturuyorum ama Beypazarı'na ilk defa gittim. Beni çok etkilediğini söyleyemem ama bir kere görülmesi gereken bir yer. Yerel ürünleri ile tanınıyor. Tanıtımı için daha çok şeyler yapılmalı. Konaklar güzel, yaprak sarması, Beypazarı Kurusu güzel. 'Yaşayan Müze'yi (diğer adı ile Abbaszade Konağı) ziyaret ettim. Güzeldi ama dedim ya bir daha ne zaman giderim bilmiyorum. Yolunun gerçekten düzeltilmesi gerekiyor.
 

 

 

 

 

Posted by Picasa

8/06/2011

güzel bir güne merhaba

Bu cumartesi erkenden uyandım yani 6:15 gibi. Oğlum tatilde olduğu için emaneti sevgili köpeyi Luca'yı dışarı çıkardım. Aslında bu sıcak günlerde Ankara'da sabah 10:00'a kadar olan serinlik bana o kadar iyi geliyor ki. Kuşların sesi eşliğinde bir kaç köpek dostu, işe gitmeden telaşla köpeklerini dışarı çıkaranlar ve benden başka parklarda kimseler yoktu. Bir de sabah sporu yapanlar. Erken kalkmak benim çocukluğumdan beri yaptığım birşey. Sanki geç kalkarsam gün bitecekmiş gibi geliyor. Aslında biraz yatak tembelliği yapmak istiyorum ama olmuyor. Zıp ayağa kalkıyorum. Bence günü en güzel saatleri, sessizlik ve sanki tüm doğa bana kalıyormuş gibi geliyor.
 

 

 


Hepinize iyi hafta sonları diliyorum.
Posted by Picasa

8/03/2011

tablo çalışması

Merhabalar,
Bugün sizinle hardal rengi tonlarında boyayıp üzerine gene hamur ile kabartma çalıştığım ve sonra da beyaz su bazlı boya ve yağlıboya ile hafif fırça darbeli eskitme yaptığım bir çalışmamı paylaşıyorum.

 

 

 

 
Posted by Picasa