1/25/2011

kısa bir süre için aranızda olamıyacağım...

Herkese merhabalar,

Babamın rahatsızlığı sebebi ile ailece biraz sıkıntılı günler geçiriyoruz. Devamlı İstanbul'a gitmem gerekiyor bu da blog'uma konsantre olmamı engelliyor. Şimdi tekrar bu hafta sonu İstanbul'a gidiyorum. İnşallah herşeyi yoluna koyup tekrar aranıza dönebilirim.

Sevgi ile kalın

1/17/2011

yaşam ve sevgi üzerine....

Dr. Usui der ki:

' Yaşamı, kendini, var olan herkesi, herşeyi olduğu gibi kabul et, içindeki sevgiyi keşfetmek ve herkese ve herşeye yansıtabilmek için Yarandan'la bağını koparma ve herşeye şükret.'

Evet günüme evrene ve bana verebildiklerine şükrederek başladığım zaman günüm çok güzel ve rahat geçiyor. Geçmişteki iş hayatım bana insanları çok iyi tahlil etme ve anlama tecrübesini kazandırdı. Belki de yabancılarla çalışmak ve çok farklı kültürlerde insanlarla bir araya gelmek bana insanların farklı yapılarını tanımamda yardımcı oldu. Ama öğrendiğim en önemli unsurlar şunlar oldu:

1. Asla insanlara karşı ön yargılı olma
2. Asla insanlara karşı özverini ve hoşgörünü kaybetme
3. Asla insanlar için kendini feda etme
4. Asla içsel endişelerini, öfkeni dışarı vurma

Bütün bunları yapabildiğim zaman kendimi evren tarafından korunmuş ve hafif hissediyorum. Kendi özgüvenimi asla başkalarının hırsı ve haris istekleri için feda edemem. Çünkü ben herkese karşı saygılı ve dürüst olmayı prensip edindim. İşte gerçek içsel mutluluk budur bence.

kolyeler kolyeler.....

Hatırlarsanız bir iki ay evvel su yeşili minik iki dizi taş resmi koymuştum ve bunlardan birşeyler yapmak istediğimi yazmıştım. İşte sonuç aşağıdaki gibi oldu...

 


Bunlarda minik minik çeşitlirenkte taşlarla hazırlanmış kolyeler ve yazın t-shirtlerin üzerine takmak için ideal diye düşünüyorum.
 
Posted by Picasa

1/16/2011

ipek kumaşlı bileklikler

gri ipek ile kumaş zincirin uyumu
 

gri ve bej rengin uyumu
 

narçiçeği ve gri rengin uyumu
 
Posted by Picasa

1/15/2011

kalemlik

Eski bir gazete kağıdı fotokopisini dekopaj tekniği ile yapıştırdım. Üzerine diğer resmi tekrar dekopaj tekniği ile yapıştırdım. Winton Oil colour no 3 Burnt Umber renkli yağlı boya ile de hafif eskitme yaptım. Üzerine de güzel ufak bir melek kondurdum. Şimdi çalışma masamda kalemlik olarak yerini alacak.

 

 

 
Posted by Picasa

1/13/2011

pastel renkli taşlı bileklik

 
Posted by Picasa

balık kolye

Balıklar balık sever....
Bu kolye balık burcu bir arkadaşımın kendi seçtiği renklerle oluştu. Bana bu kolyeyi yaparken içinde her renk taş olsun demişti.
Kolyeni güle güle kullan İnci.

 

 
Posted by Picasa

1/12/2011

sedefli kolye

 


Bu kolye de sedef ve yarı değerliyi karıştırarak çalıştım. Kapamaları ise gümüş kaplama.
Posted by Picasa

yeşil ipek kumaşlı çalışmalar

 

Bu bileklik aslında çok sade ama bileğinizi iki kere dolayınca çok hoş duruyor.

 


Bu kolyede de ipek kumaş kullandım.
Posted by Picasa

yeni takılar

Duygusal bir başlangıçtan sonra son yaptığım çalışmalar...

 


 

 

 
Posted by Picasa

her derde deva arkadaşlık vitamini diye bir şey varmış

Geçenlerde F vitamini üzerine bir mail aldım. F vitamıini de ne diyeceksiniz. 'Friends Vitamin' yani arkadaşlık vitamini. Neden hepimizin birbirinden farklı arkadaşlarımız olur? Ve biz bu arkadaşlarımızın hepsi ile nasıl oluyorda arkadaş olabiliyoruz. Bazıları ile çok ciddi oturup konuşuruz, bazıları ile dertlerimizi paylaşırız. Bazı arkadaşlarımız ise bizim kikirdediğimiz, saçma sapan şakalar yaptığımız, veya bir bara gidip içki içtiğimiz, veya evde oturup çay içerek kız muhabbeti yaptığımız ve hatta belki de çok marjinal arkadaşlarımızdır.

Ama bu arkadaşlarımız belki de bizi kendimizden daha iyi anlayan, bilen kişilerdir. Yani hepsi birer antidepresan etkisindedir.. Belki de ve hatta antidepresandan daha etkili 'F VİTAMİNLERİMİZ'dir onlar.

Güçlü arkadaşlık ilişkileri yani F vitamini kullanmak oluşabilecek her türlü krizi önlemek için birebir.. Tabii düzenli kullanmak gerek.Dostluğun, birşeyler paylaşmanın insanın stresini azalttığı,kan damarlarımızdaki pıhtılaşma ve kalp krizi riskini azalttığı aşikar bir durum.

Tek yapmamız gereken arkadaşlığa ve dostluğu çok önem vermek, mümkün olduğunca sık bir araya gelmek ve herşeyin komik bir yanını bulmayı sürdürmek ve kahkaha atarken ağzımızı olduğunca büyük açarak F vitaminlerinden bolca yutabilmek..... Çünkü hayat hepimiz için çok farklı sahneler sergiliyor ve biz bunlarda bazen mutlu bazen umutsuz roller alıyoruz.

1/08/2011

pano çalışması

 


Gene hamur kabartma tekniği le yaptığım ama yumurta sepetinin altına yerleştirdiğim iplerle biraz dğişiklik kattığım bir pano çalışması.
Posted by Picasa

kemik sedefli kolye

 


Kemik sedefli yuvarlakların ortalarına uygun sedef ve kahverengi taşlar koydum. Ara sıralara da gümüş malzeme kullandım.
 


Bu da oldukça sade kalp şeklinde taşlarla yapılmış bileklik.
Posted by Picasa

1/06/2011

yorum sizin

Hamburg Belediye Binası'ndaki bir karikatür sergisinden çektiğim bir kare.


 
Posted by Picasa

1/05/2011

en güzel yılbaşı hediyem

 Güzel kızımın bana aldığı yılbaşı hediyesi.. Bu aldığım en güzel hediye idi.
Posted by Picasa

yeni takı malzemelerim

Yeni yılda yeni malzemeler. Epey ara vermiştim takı yapmaya. Atölyeye gidince takılar kaldı bir tarafta. Şimdi yarın şöyle bir çıkıp malzeme toplayacağım. Tabii kafamda yeni bir kaç model oluşturdum. Arkadaşlarım bu sefer biraz daha bileklik yapmamı istiyorlar. Bence de biraz değişiklik gerek. Ben bir model çalışınca ikinciyi aynen istesenizde yapamıyorum. Yani devamlı hem renk hem de model arayışı içerisindeyim. Bu bir bakıma iyi çünkü insanlar kendilerinde olanın aynısını bir başkasında görmekten pek hoşlanmazlar. Galiba bu benim de huyum. Herkes kendine has olmalı yani birbirinin kopyası değil. Gerek giyim kuşam, gerek ev dekorasyonu gerekse kişilik. Yoksa olamaz birbirimizden farkımız!

 
 
 
Posted by Picasa